poznávací výpravy pro SUV 4x4 expedice pro offroad vozy poznávací výpravy se zapůjčenými vozy offroad průvodce
"Off Road Guide je Váš průvodce do míst, kam byste se sami nevydali, přestože toužíte taková místa poznat. Vy a parta lidí, kterou spojuje stejný zájem, tedy netradiční poznávání cizích zemí v terénním voze, pod vedením zkušeného průvodce, to je team, který zvládne všechny překážky!"

VZNIK

Facebook

Expedice na míru Transylvánie Winter Tour Saudská Arábie - DAKAR Kanada - Revelstoke Winter Tour Kostarika Gruzie Panamericana Austrálie Namibie - Botswana Ostatní destinace

KLUBOVÉ SLEVY

Půjčte si mě!

Mám zájem o pravidelné
zasílání aktualit e-mailem
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opište kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 
Vaše e-mailová adresa bude sloužit výhradně k zasílání výše uvedených zpráv. Pokud se budete chtít odhlásit z odběru zpráv, pošlete prázdný mail na adresu jirka.ch@offroadguide.eu a do předmětu napište "ODHLASENI".
 

Právě jsme spustili web www.namibia-experience.com v novém kabátě !!!! Stojí za to, kouknout se alespoň na fotogalerii...

Osobnosti na našich výpravách

Jimmy´s Food

 

Vznik

1997-2024
Jirka Chramosil
expediční průvodce
54 let
OFF ROAD EXPEDITIONS
Něco o nás:

        Nejprve vznikl klub "Car Club Offroad CZ", který byl založen již v roce 1996 skupinou nadšenců, které už nebavilo jezdit se svými teréňáky po vytyčených okruzích v rámci Off-road poháru ČR. Proto jsme začali hledat na mapě Evropy a později i dalších kontinentů ty místa, kam se ještě nedostala civilizace a tamní podmínky nám dovolovaly překonávat překážky, které nám připravila drsná příroda. Chtěli jsme poznávat divokou a člověkem dosud nedotčenou krajinu, nádherné přírodní scenérie a kolorit místních domorodců.
        Už první expedice v roce 1997 do Transylvánských Alp v Rumunsku nás přesvědčila o správné volbě. Bohužel opravdové nadšení pro pořádání podobných akcí u ostatních vyprchalo, a tak jsem zůstal sám. Začal jsem organizovat první výpravu pro nadšence, kteří chtějí zažít opravdový off road na vlastní pěst v panenské a zároveň drsné přírodě. Na první výpravu se přihlásily pouze dvě posádky odvážlivců, kteří se nebáli vydat na cestu za hrabětem Drákulou do rumunských Karpat. Reakce na výpravu byla taková, že jsem se rozhodl pokračovat dál. Tak vznikl Off Road Expeditions.


1994-1997 Pohár Off Road a Česká trofej. Tady začalo mé sbírání zkušeností.


1997

1997 září - RUMUNSKO I. První výprava do Rumunska s Ondrou, Michalem a Dušanem - stavění, příprava itineráře.

1997 říjen - RUMUNSKO II. To jsou oni, první odvážlivci...


1998

1998 březen - RUMUNSKO I. Jet do Rumunska je příliš brzo - stavění, příprava itineráře.

1998 květen - RUMUNSKO II. Tady jsme poznali, jak jsou místní domorodci přátelští. Čtyři dny nám pomáhali dostat naše vozy z koryta potoka, ve vesnici nám připravili hostinu - máme nové přátele.

1998 srpen - ISLAND. Ostrov ohně a ledu, ležící v Severním Atlantiku, nás všechny ohromil.

1998 září - SARDINIE. Výprava vznikla, neboť je třeba dopřát si i odpočinku - prohřát kosti na slunci a hlavně jednou za rok vyvézt manželku a děti.


1998 říjen - RUMUNSKO. Opět jedeme objevovat krásy podzimu a rozvířit čerstvý prašan.


1999

1999 duben Praha. Podílíme se na otevření prvního Off Road Centra s vlastní speciálně vybudovanou terénní dráhou v Praze na Jižním městě. Máme první vlastní klubovnu.

1999 květen RUMUNSKO I. - stavění. Každá sezóna začíná stavěním nové trasy - bylo to opravdu náročné, ale připravili jsme jednu z nejhezčích tras.

1999 květen - RUMUNSKO II. První skupina - jaro přináší vždy nejtěžší terén a nejvíce zážitků.

1999 červen - RUMUNSKO. Pořádáme první výpravu pro majitele vozů značky NISSAN, podporovanou přímo dovozcem.

1999 srpen - RUMUNSKO. První výprava, kde je povolena i účast dětí od 12 let, kteří jsou offroadem stejně "postižení" jako jejich rodiče. Děti byly perfektní. I nadále budeme brát novou generaci offrouďáků. Příští rok to v prázdninovém termínu zopakujeme.

1999 září - SARDINIE. Letos s námi vyrážejí i offrouďáci, kteří mají ještě jinou "úchylku" - potápění. Moře je zde na to jako stvořené, v kempu je potápěčská základna, a tak je často musíme doslova tahat z vody, když vyrážíme s auty.


2000

2000 duben - MAROKO. Výprava do Maroka splnila všechna očekávání - shlédli jsme mohutné pohoří ATLAS, kde nás fascinovaly majestátné cedry. Projeli jsme oázy i skalní města a nakonec jsme se vyřádili v dunách Er Chebi. Měli jsme možnost poznat jemný písek a na vlastní oči vidět fatamorganu.

2000 květen - RUMUNSKO I. Letošní výprava byla opravdu tvrdá, to co nám nachystala příroda, nám ubralo mnoho sil. O to větší byly zážitky z překonávání překážek, které vytvořila dravá jarní voda a podmáčený terén.

2000 květen RUMUNSKO II. - stavění. Tady se zřejmě mí kamarádi Ondra a Michal, kteří se zúčastnili dvou stavění a celé čtyři roky se průběžně zúčastňovali našich expedic rozhodli, že už toho znají dost a příprava se mnou je moc velká práce a odtrhli se. Vzniká OFFROADERS a Safari 4x4 - doufám, že se nyní rozroste nabídka o nové trasy a teritoria, možná i náplň. Já jim přeji hodně štěstí, které budou potřebovat stejně, jako na začátku já.

2000 červen - RUMUNSKO I. Opět je tu Nissan expedice.

2000 červen - RUMUNSKO II. Pohoda a nadšení vládne v této výpravě.

2000 červenec - RUMUNSKO. Už je to třetí naviják, který nevydržel velký nápor. Poslední necháváme jako záložní, a tak přichází ke slovu lidská síla.

2000 srpen - RUMUNSKO. Dá se říci, že extrémní teplo a sucho udělalo z naší výpravy takřka pohodovou dovolenou.

2000 říjen - RUMUNSKO. Překvapilo nás počasí, zažili jsme zde nádherné "babí léto".

2000 srpen - ISLAND. Znovu nás tento ostrov okouzlil, takové přírodní scenérie jinde nenajdete.

2000 září - SARDINIE. Sardinie se letos opět líbíla, ale změna je život. Pro děti a manželky je do příští sezóny připravena výprava Tagliamento-Chorvatsko. Sardinii spojíme s Korsikou a v zářijovém termínu tam uspořádáme klasickou putovní výpravu.

2000 září - TAGLIAMENTO. Enduro Klub Praha - Jarda Krejča pro nás připravil poznávací výpravu do překrásných hor a brodění v korytě řeky Tagliamento.


2001

2001 duben/květen - Maroko - offroadová výprava
Na základě poznatků z loňské výpravy, jsme upravili trasu a nechali více prostoru pro zajímavá místa.
K šesti vozům přibyly letos i dvě endura, jako doprovod jel "safari bus" - Toyota LC80, který jim zajišťoval přepravu. Všechny opět nadchl exotický kolorit venkova i středověký nádech medín. Co se týká offroadu, vrcholem bylo pokoření dun Erg Chebbi, neboť jsme se dostali až k oáze ukryté uprostřed 100m vysokých dun.

2001 květen - Transylvánie - offroadová výprava
Letos jsme se na první offroadovou výpravu vydali v počtu 10 vozů, ovšem jarní počasí bylo daleko přívětivější než vloni a ani zima nebyla zřejmě tak drsná, neboť horské cesty byly v docela dobrém stavu. A největší zážitek ? Bezesporu Jeep Cherokee 3x1 větev - upadlo mu totiž kolo, tak jsme mu jako náhradu vyřezali dřevěnou lyži a světe div se - ono to jelo ! Po výměně nápravy, kterou přivezli z Čech, pokračoval i po asfaltu.

2001 květen - Transylvánie - expedice
Na stavění nové trasy se spolu s naším org. Patrolem vydaly dvě nejlepší posádky z minulého roku - sestava tedy byla Patrol GR, LC100 a MB G. Přestalo nám přát počasí a déšť chvílemi střídal sníh, přesto se nám podařilo postavit zajímavou a technicky náročnou trasu. Bohužel se celá nedala pro nepřízeň počasí využít při dalších výpravách, takže nás v roce 2002 čeká její prodloužení a snad pokoření první výpravou opět v květnu.

2001 květen/červen - Transylvánie - offroadová výprava
Druhá parta v počtu 8 aut vystřídala první odvážlivce a vydala se zdolat novou trasu, ale počasí nám nepřálo a podmáčený terén nám dovolil pokořit pouze její část. Zvláště úsek, kde se spouštěly vozy z podmáčené stráně pomocí kurt, dal všem zabrat - prostě offroad jak má být.

2001 červenec - Tagliamento/Triglav - poznávací výprava
Již druhým rokem jsme se vydali poznávat krásy Italských Alp spojené s offroadovou vložkou, jíž bezesporu zdolávání řeky Tagliamento je. Pak cesta 5 vozů a 1 endura směřovala do Triglavského národního parku, kde jsou k vidění nezapomenutelné scenérie slovinský hor a smaragdové bystřiny, které se derou rozeklanými koryty.

2001 červen - II Transylvánie - akce pro NISSAN ČR
Akci uspořádal Nissan ČR pro motoristické novináře a my jsme ji, tak jako několikrát předtím, zajišťovali organizačně. Nepříznivé počasí vyvrcholilo několikadenní průtrží mračen. Terén byl tak podmáčen, že místo které se za sucha překonává 30 min., jsme zdolávali 4 hodiny. Nebylo nám bohužel přáno dostat se ani na jeden hřeben, průjezdná pro nás byla pouze údolí. Ostatně jste měli možnost se o výpravě dočíst takřka ve všech motoristických časopisech.

2001 červen - III. Transylvánie - offroadová výprava
Nejprve jsme se přesunuli z důvodů nepříznivého počasí ze severu na jih, kde bylo podstatně přívětivěji. Tam jsme v počtu 9 aut strávili 3 dny. Pak se celá kolona přesunula na sever za offroadem. Nakonec jsme se na vytoužený hřeben dostali, ale stálo nás to mnoho úsilí, odměnou nám bylo slunné počasí a tábor ve výšce 1657 m.

2001 červenec - Transylvánie - poznávací výprava
Poznávací výprava byla určena začínajícím offroaďákům a jejich dětem od 12 let. Díky počasí, které jak to vypadalo se umoudřilo, jsme chtěli jet na sever, ale náhle se změnilo a my se před nepřízní počasí vydali opět poznávat krásy Transylvánských Alp. Prostě letos nám příroda se svým věrným "spojencem" počasím dávali jasně najevo, kdo je tu pánem.

2001 červenec - Tagliamento/Triglav NP
V druhém termínu vyrazilo zdolat řeku 6 vozů a 2 endura. Bohužel počasí nám opět nepřálo a tak jsme se orientovali spíše na poznávání krás hor z našich vozů.

2001 červenec - Tagliamento/Jadran
Třetí výprava byla trošku odlišná, neboť hlavním předsevzetím bylo zdolání řeky Tagliamento v délce takřka 50 kilometrů a přesun jejím korytem k Jaderskému moři. Výprava určená i rodinám s dětmi se jimi doslova hemžila, a to ve věkovém rozpětí od 2 roků do 14 let. Tomu byl uzpůsoben i program. Neboť jsme v korytě řeky i tábořili, dopoledne si děti hrály a koupali se. Po obědě si zase hráli ti větší - a to jejich tátové ve svých teréňácích při překonávání řeky, když se do řeky zanořilo 9 aut a bylo skutečně na co koukat. Odpoledne jsme se opět koupali a připravovali tábor k večernímu ohni. Brodění nám přineslo spoustu zážitků a táboření v řece spoustu příjemných chvil.

2001 srpen - Norsko
Když počítám dvakrát Island, tak Norsko byla naše třetí výprava do severských zemí, ale určitě první za Polární kruh. Cesta nás zavedla až na NORDCAP - nejsevernější výběžek Evropy a potom přes celé Norsko dolů na jih. V počtu 6 vozů jsme zdolali 10.000 km, většinou po klikatých cestách, které nás vedly po fjordech nebo náhorních plošinách. Pozoruhodností bylo i zdolání několika stovek kilometrů cesty v tunelech nebo na trajektech, což bylo pro nás středoevropany víc než nezvyklé.

2001 září - Korsika/Sardinie - poznávací výprava
Již počtvrté jsme se vydali na Sardinii, ale letos s malou změnou. Začínalo se přejezdem ostrova Korsika, a tak jsme se v počtu 11 vozů nalodili na trajekt a po 4-hodinové plavbě jsme byli na ostrově pod správou Francie. Korsika je od Sardinie odlišná množstvím pohoří vysokých i 2.500 m. Po dvou dnech následovalo přeplutí na Sardinii, kterou jsme objeli celou po pobřeží. Příznivé počasí i pláže bez turistů, omývané smargdově modrou mořskou vodou, byly báječným místem k relexaci a nakonec i k malému offroadu na písku.

2001 říjen - Transylvánie - offroadová výprava
Stejně jako první letošní výpravu v květnu doprovázelo i 10 vozů po Transylvánských Alpách neuvěřitelně příjemné počasí - ráno slunko vyšlo a zmizelo až se západem. Poprvé jsme vyzkoušeli i zdravotní výbavu a ve vakuové matraci přepravovali jednoho z účastníku se zlomenými žebry, naštěstí díky naší výbavě a včasnému převozu se vše obešlo bez komplikací.
Neboť terén byl naprosto suchý, mohli jsme zdolávat i hřebeny, které pro nás v byly v létě díky deštivému počasí tabu - prostě pohodové završení sezóny.


2002

2002 duben/květen - Maroko - offroadová výprava
Vzhledem k tomu, že na poslední chvíli odřekli z pracovních a rodinných důvodů některé posádky účast na letošní výpravě do Maroka, podstatně jsme změnili itinerář a zachovali pouze plánované návštěvy středověkých medín a letošní novinku - etapu Rallye Paris-Dakar. Neboť jedeme pouze ve čtyřech vozech z toho tři plně vybavené Patroly (jeden řídí Honza Fiedor z klubu 4x4 OffRoad, který se k nám přidal), Opel a moto Honda, volíme novou trasu, které vede převážně pouští. A tak máme i třetím rokem zcela nové zážitky. Takže každá další výprava bude bohatší o nová místa a hlavně výběr toho nejzajímavějšího.

2002 květen - Transylvánie - expedice I.
Na stavění nové trasy se spolu s naším org. Patrolem vydaly letos i další čtyři vozy, z toho dva z Čech a dva ze Slovenska. Připravili jsme jak skutečný "drs" jen pro upravené teréňáky (úsek si necháme na jaro 2003), tak i nádherné výjezdy pro méně upravené offroady. Poslední den se prohazujeme sněhem a dobýváme podhřeben hory Petrosul.

2002 květen - Transylvánie - offroadová výprava II.
Letos jsme se na první offroadovou výpravu vydali v počtu šesti vozů, přálo nám i počasí a nové trasy, nakombinované s těmi z minulých pěti sezón, přinesly všem spoustu offroadových zážitků. Prostě se tento termín stejně jako v uplynulých letech osvědčil a vyšel. Takže nezbývá než ho v příštím roce zopakovat.
Poslední den, v blízkosti vesnice, kde jsme tábořili, získáváme nové přátele - od paní starostky a místního "sherifa" až po prosté obyvatele. Novým poznáním je skutečnost, že i sem pronikl internet - můžeme s nimi mailovat.

2002 květen - Transylvánie - offroadová výprava III.
Druhá parta přijela do nového tábořiště zatím co ta první udržovala oheň, až pozdě v noci, přesto se rozebíraly zážitky uplynulého týdne. Ráno první parta vyráží domů a my opět v šesti vozech do hor. Bohužel počasí nám tentokrát nepřeje a my musíme hned první úsek (zelené travnaté vršky) vynechat, ale dobrá znalost místní kraje nám dovoluje se rychle přesunout do terénu s lepším podkladem - tady zatím neprší. Další dny nás neustále pronásleduje špatné počasí, i když právě u offroadu je to otázka zda špatné ? Prostě tam, kde se dá vyjet v pohodě na redukce to bez navijáku nejde. Nevadilo by ani tak ze člověk musel každou chvíli z vozu, ale takhle jsme byli všichni už pěkně promočení.

2002 červenec - Transylvánie - poznávací výprava
Poznávací výprava byla jako loni určena offroaďákům a jejich dětem od 12 let. Naštěstí se neopakuje počasí z minulého roku a my nevíme co je to déšť - všude nás provází až úmorné horko. Dostáváme se i do míst, která byla ještě v červnu pokryta sněhem. Pohoda a klid vládne v této výpravě. Horko je čím dál větší až 33°C, a tak vyhledáváme v nížinách řeky, kde je možné se zchladit. Nakonec ještě návštěva našich "starých známých" v Suplai a týden se chýlí ke konci, přichází první a poslední bouřka a my vyrážíme na cestu k domovu.

2002 červenec - Tagliamento I.-II.
Letošní první i druhou výpravu by snad charakterizoval citát - "Tento způsob léta zdá se mi poněkud podivný" a zdál se i nám. Jindy stálé počasí se proměnilo ve směsici úmorného vedra nebo deště a bouřek, které nás ráno probouzely a večer provázely spát a tak nám klidný spánek dopřál jen pocit, že víme kde jsou výjezdy z řeky a GPS nás k nim spolehlivě dovede v případě, že začne stoupat voda. Naštěstí alespoň přes den se počasí chovalo občas moudře a tak jsme mohli vychutnávat přes poledne i koupání v řece. Motorkář na Yamaze ho párkrát neplánovaně ochutnával i s motorkou, když ho strhl proud. Vždy však bylo na blízku sedm teréňáků, které přispěchaly na pomoc. Nakonec nám bylo odměnou tábořiště u smaragdově modré tůně a slunný den u konce našeho 50-ti kilometrového putování řekou Tagliamento.

2002 srpen - Island - poznávací výprava
V tomto roce se na výpravy po tajůplném ostrově ležící v Atlantiku vydaly pouze čtyři posádky. Neboť letos bylo hodně výprav a tahle byla už sedmá a navíc jsme otevírali OFF ROAD POINT centrum 4x4, byl vedením výpravy pověřen Perry, který se toho zhostil výborně a všichni účastníci si domů přivezli mnoho nezapomenutelných zážitků - jak by ne, vždyť Island není jiná země, ale jiná planeta!

2002 říjen - Transylvánské Alpy
Slunce i mráz, parta do nepohody a naopak hodně pohody u táboráku - takové jsou Transylvánské Alpy v říjnu. I letos již tradičně byla tato výprava závěrem sezóny 2002.


2003

2003 květen - Transylvánie expedice I.
Na stavění nové trasy se letos vydaly čtyři vozy, z toho tři z Čech a jeden ze Slovenska. Užili jsme si sice pěkný offroad, ale cesty byly tak "brutální", že jsou pro běžné výpravy nepoužitelné. Tak snad příští rok najdeme něco méně náročného.

2003 květen - Transylvánie - offroadová výprava
První parta offrouďáků, která letos přijele pokořit rumunské hory, se vydala naší starou cestou přes Tibles, až k hradu hraběte Drákuly, odtud pak severní cestou po zelených vršcích zpět na výchozí místo. Slzy v očích jsem měl nad cestou vesnicí PARVA, která byla buldozerem zcela srovnána pro osobáky - kdo jí znal, ví že stála za to ! Tak jen doufám, že nás ten pokrok nezastihne i na jiných offroadových cestách.

2003 červen - Sardinie - poznávací výprava
Letos jsme poprvé porušili tradici zářijové výpravy a vyrazili jsme na Sardinii v první polovině června. Díky onemocnění ostaních posádek, jely nakonec jen dva vozy. O to více bylo příležitostí k testování obytné nastavby pro vozy pick up - osvědčila se nad očekávání. Bylo to prostě spousta pohody, slunce a azurově modré vody v příjemně prohřátém moři.

2003 červen/červenec - Transylvánie - poznávací výprava
Tradiční výprava určená i pro rodiny s dětmi od 12 let začala stejně jako loni na jihu, ale díky příznivému počasí jsme se zvládli přesunout na sever a neboť i tam bylo naprosté sucho, pokořili "nováčci" i pomyslnou "offroadovou mekku" Tibles. Pak se odehrála ještě jedna novinka a to rýžování zlata, které nás díky "zlatokopovi" Láďovi z Brna, jenž nás do něj zasvětil, všechny nadchlo a každý si přivezl tu svou zlatinku.

2003 červenec/srpen - Tagliamento
Oproti loňskému nestálému počasí nás letos čekalo v korytě řeky slunné počasí a kromě dvou nočních bouřek byla pohoda a klid. Neproběhlo ani žádné topení aut a díky menšímu množství vody jsme zvládli i brod pod pinzánským mostem. Víc na jihu už nebyla voda a řeka byla vyschlá a tak naše putování skončilo po 38 km a my přejeli k jezeru do hor.

2003 srpen - Transylvánie - poznávací výprava
Letošní čtvrtá výprava byla naší jubilejní padesátou výpravou, kterou jsme uspořádali v letech 1997 až 2003. A tak kromě poukázek v hodnotě 50% slevy na jednu z expedic v roce 2004 se změnil i tradiční program a my projeli Rumunsko od jihu k severu, užili si pěkné večery s kytarou u táboráku i nejhezčí offroadové úseky z uplynulých let.

2003 říjen/listopad - Austrálie - transkontinentální expedice
Naše jednapadesátá výprava byla zlomem v dosavadní formě výprav s vlastním vozem. Dopravním prostředkem pro nás nebyl jako obvykle vlastní teréňák, ale nejprve jsme se letecky přepravili do Austrálie a pak tam strávili 5 týdnů v zapůjčených offroadech firmy BRITZ. Fungovalo to a měli jsme se výborně. Uskutečnili jsme zatím náš nejdelší přejezd mimo zpevněné cesty, a to z východního na západní pobřeží napříč Outbackem - 9500 km. Vzhledem k úspěšnosti výpravy a prověření nových možností a skutečnosti, že je možné i když časově náročné (připravovali jsme to přes rok) zorganizovat expedici i ve vzdálené zemi - je rozhodnuto !
Každý rok se budeme snažit připravit jednu novou zajímavou expedici do exotické země stejnou formou - tak se těšte ! Pro rok 2004/2005 připravujeme exotické THAJSKO nebo výpravu do skalních útvarů MOAB ve státě UTAH - USA.


2004

2004 duben - Maroko
První výprava roku nás zavedla do nám dobře známého Maroka a opět nás přesvědčila o správnosti volby. Neboť exotické Maroko s nezapomenutelným koloritem středověkých měst a podmanivou scenérii pouští nadchlo všech devět posádek, které se ho letos zúčastnili. Je to neopakovatelný zážitek, který zůstává navždy v paměti.
Tentokrát jsme vedli trasu co nejvíce po Dakarských pistách, daleko od civilizace z Egr Chebbi, kde jsou 100 metrové duny jsme dojeli až na pobřeží Atlantiku. Pak vzhůru na sever a domů.

2004 květen - Transylvánie - expedice I.
Na stavění nové trasy se letos vydaly čtyři vozy - stará parta. Bylo poměrně pěkně a tak jsme se rozhodli pokořit hřebeny pohoří Maramureš. Nakonec se nám po dvou dnech podařilo dostat na hřebeny. Tady koukáme, že středem vede ukrajinsko-rumunská hranice - a to je nějaký problém ?!
Pro nás ne, ovšem pouze do chvíle, než nás zadrží Rumunští celníci s tím, že dostali hlášení od ukrajinských kolegů o překročení hranice a je tu problém! Ovšem rumunští celníci ho řeší v klidu a pohodě, dovezou nám i naftu, která nám došla a pak nás vyvedou řekou až na cestu. Nakonec nám místo postihu popřejí DRUM BUN - tedy šťastnou cestu.
I LOVE ROMANIA! Tohle by určitě jiní celníci nedokázali a pěkně by nás podusili.

2004 květen - Transylvánie - offroadová výprava II.
Na první offroadovou výpravu do Rumunska se letos vydalo z původních osmi jen pět vozů - ostatní onemocněli. Počasí nám nepřálo a bylo extrémně chladno a dokonce i sněžilo. Úseky, které se dají vyjet za pár minut, jsme zdolávali i několik hodin, nebo vůbec projet nešly, neboť byly zaváté sněhem. Parta byla ale výborná a nepřízeň počasí ji stmelila. Určitě společně podnikneme výpravu i v příštím roce.

2004 červenec - Transylvánie - poznávací výprava
Poznávací výprava byla určena offroaďákům a jejich dětem od 12 let, letos vyrazil 8 teréňáků. Počasí nám přálo a od ráno do večera svítilo slunce.
První zastávkou byl důl na zlato s malou prohlídkou, pak jsme se cestou necestou přesunuli k místu kde údajně žil hrabě Drákula a přes jeho rodiště v Timisoaře jsme dojeli až na Fagaraš, kde byly ještě zbytky sněhu. Pak nás čekaly dlouhé pláně Transylvánských Alp - byla to prostě pohoda.

2004 srpen - Tagliamento - offroadová výprava
Letos na se jediný termín konání brodění v alpské řece Tagliamentu sjel zatím největší počet účastníků, celkem 16 vozů. Proto jsme se rozdělili do dvou skupin, většina nováčků jela s Náčelníkem a druhá polovina s Kilařem. Na oběd a večerní táboření jsme se všichni sešli u táboráku a s kytarou prožívali příjemné chvíle. Vody bylo letos obzvlášť hodně a některá místa nás pěkně potrápila. Nakonec jsme však celé brodění v délce 51 km zvládli s voláním - příští rok se zase sejdeme při plavbě Tagliamentem a všichni se rozjeli domů.

2004 srpen - Sardinie - poznávací/dovolenková výprava
Letos poprvé jsme jeli v srpnovém termínu a kolabující Italské dálnice nám znepříjemnily hned začátek cesty. Pak následovala řada nenadálých oprav na vozech, které nám na pohodě nepřidaly. My jsme se ale nenechali otrávit a všichni si užili spoustu pohody a koupaní v azurových vodách na pobřeží Sardinie. Zlatou tečkou byla vyjížďka na člunech a jednodenní pobyt na plážích v Cala Gonone - byla to paráda.

2004 říjen - Transylvánie - offroadová výprava
Poslední výpravy letošní sezony se zúčastnilo 11 vozů. Počasí nám přálo a přestože jsme se pohybovali ve výškám kolem 200 m, nebylo po sněhu ani památky, jen v noci mrzlo a bylo i - 8°C. Mimo naše naježděné trasy jsme našli jednu úplně novou a moc pěknou. Dva dny jsme se prořezávali přes padlé stromy - prostě offroad jak má být. Parta byla stejně skvělá jako na jaře a my jsme si užili offroad i spoustu srandy.


2005

2005 duben - Maroko   JUBILEJNÍ 60.offroad výprava
Opět jsme v počtu devíti vozů stejně jako loni vyrazili na jaře za teplem a neopakovatelnými zážitky do Maroka. Zážitků bylo letos víc než dost, ale bohužel i těch negativních, co se týče poruchovosti vozů. Ale nakonec jsme vše zvládli, projeli určenou trasu a odnesli si spoustu pozitivních zážitků prohřátých marockým sluncem.

2005 květen - Transylvánie - sněžné skútry
Naše první výprava do Rumunských hor v zimním období nás převědčila, že si ji znovu na sněžných skútrech a ATV (které ještě dovybavíme sněžnými pásy) musíme zopakovat i v dalším roce. Byl to nazapomenutelný zážitek prohánět se po pláních, kde nebylo ani živáčka, natož "prudícího" ochranáře.

2005 květen - Transsylvánie
Rovněž výpravu do Rumunska provázely technické problémy už při přesunu a tak nakonec ze sedmi vozů zbyly pojízdné jen čtyři. Na hřebenech byl ještě sníh a vše bylo dost podmáčené, přesto jsme s touhle partou dali pěkný offroad, zakončený přejezdem Tiblese při západu slunce.

2005 červenec - Island
Na výpravu po tajuplném ostově ležícím v severním Atlantiku jsme vyrazili v rekordním počtu 12 vozů. Počasí nám přálo, parta byla skvělá a u ohně ze dřeva dovezeného z Čech hrály tři kytary - co víc jsme si mohli přát. Prostě výprava plná pohody v prostředí, které jinde nenajdete.

2005 srpen - Tagliamento
Nakonec se do řeky pod Italskými Alpami sjelo 10 vozů. Počasí nám zprvu nepřálo a po dvoudenních deštích, byla řeka kalná a proud silný. Byla to tedy prověrka našich nových orgaizačních speciálů - Diskoška obstála na výbornou. Nakonec se počasí umoudřilo a my si užili i trochu slunce.

2005 říjen - Transylvánie "pro vyvolené"
Protože podzimní výpravy se už tradičně učastní stará parta, vybrali jsme si novou neprozkoumanou trasu, která vedla po hřebenech ve výšce 2.000 m . Když říkam, že to byl opravdu offroad, tak to myslím vážně - už jste se někdy tahali z údolí devět a půl hodiny na navijácích? My ano!


2006

2006 březen - Transylvánie pro ATV a sněžné skútry
Loni jsme si to vyzkoušeli a letos jsme poprvé zařadili do programu výpravy pro ATV. Musím říct, že je to uplně něco jiného a rozhodně stojí za to si jizdu na ATV po horách a sněhové peřině vyzkoušet.

2006 květen - Maroko pro ATV
Už jsme s sebou měli v Maroku i ATV a protože to byl zážitek větší než s teréňáky, rozhodli jsme se uspořádat výpravu pro ATV stejně odděleně. Neboť kam se ATV dostane, teréňák si o tom může nechat jen zdát. Byla to super a určitě pojedeme zas.

2006 červen - Transylvánie
Nebo´t byla dlouhá a tuhá zama vyrazily jsme letos později než obvykle. Místy byly ještě zbytky sněhu a tak to byla volba správná. Stavění nové trasy jsme napojili hned na jízdu s prvními učastníky. Bylo nás děvět vozů a užili jsme si ten spravný offroad.

2006 červen - Transylvánie pro ATV
První letní výprava na ATV nás je n utvrdila o správnosti volby. Byl to neopakovatelný zážitek. To co terénáky jedou den nám trvá pár hodin. Takřka nic nás nezastaví. Je tu výborný terén a nadherná příroda - co víc si přát.

2006 červenec - Sardinie
Letos jsme vytrazili v počtu osmi terénáku. Projeli jsme nejhezčí mista a užily koupání ve azurově modré moři i ofroad v horách a pohostinost místních salaší.

2006 srpen - Transylvánie
Srpnová výprava byla jubilejní naše 40. do Transylvánie od roku 1997, kdy jsme sem začali naše výpravy pořádat. Sjelo se na ní 11 terénaků a my projeli hory od jihu na sever.2006 říjen/listopad - Austrálie   JUBILEJNÍ 70.offroad expedice
Naše v pořadí 70. výprava byla symbolicky transkontinentální expedicí napříč Australským kontinem. Jeji jsme opačně něž před třemi roky, tedy ze západu na východ. Najeli jsme 11.500 km a viděli mnoho ze zajímavostí této zvlaštní země, ale určitě se sem ještě vrátíme.


2007

2007 duben - Maroko
Již po sedmé jsme v počtu dvanácti teréňáků vyrazili na jaře za teplem a prosluněnou pohodou do Maroka. Sešla se výborná parta, tak jsme si poznávání Maroka cestou necestou opravdu užili. Ve vozovém parku se objevil jak klasický offroad Defender nebo LC 90, tak nejnovější "high-tech" Touareg a MB - ML.

2007 květen - Maroko pro ATV
Loni jsme poznali jaké to je na dunách s ATV úžasné. Tak se nás letos sjelo šest. Bylo to nezapomenutelné, řítit se na hranu duny a pak i 100 m prudkým sjezdem dolů. Určitě to v příštím roce zopakujeme znovu.

2007 červen - Transylvánie
Letos jsme se vydali v počtu 11 offroadů opět směr Rumunsko. Poprvé s námi jedou i dva Hummery H1, kupodivu i přes jejich mohutnost zvládly trasu bez problémů.Terén byl řádný a tak jsme si užili offroadovou pohodu.

2007 červenec - Sardinie
Odpočinková klasika opět přilákala 10 vozů - nadšenců pro netradiční dovolenou. Opět nám přalo počasí a všichni si vychutnávali azurově modré moře i horské stezky s nádhernými výhledy.

2007 červenec/spren - Transylvánie pro ATV
Již podruhé jsme vyrazili v létě s ATV do Rumunských hor, první týden nás bylo pět čtyřkolek a stejný počet "potěru", my se báli za děti, ale ty zvládaly náročný terén bez problémů. Druhý týden se na pánskou jízdu sjelo devět čtyřkolek a my si dosytosti užili jak náročné výjezdy, tak panorama na hřebenech hor ve výšce kolem 2000 m.

2007 srpen - Transylvánie
Poprvé jsme s TouaregClubem v počtu jedenácti vozů jeli do Transylvánských Alp na jihu Rumunska, Byla to super parta a auta nás přesvědčila o tom, že jsou to plnohodnotné offroady.


2007 srpen - 10. výročí OFF ROAD EXPEDITIONS
"Za 10 let jsme uspořádali 77 offroadových výprav, kterých se zúčastnilo 1.167 osob v 531 teréňácích. Kdyby stály za sebou, bude to kolona dlouhá 3 kilometry."

Sjelo se zde 53 teréňáků a hodně přes 100 lidí, tím byl překonán rekord z roku 2000, kdy se sjelo do Vyškova 48 terénních aut. Stejně jako byla rozličná výbava a úpravy vozů, sešly se zde všechny možné značky, od Touaregu, přes Nissany, Toyoty, Géčka, H1, H2 až po Pinzgauer, který všechny úspěšně vytahoval z bahna. Nakonec si v jedné bahenní lázni ustlal a musel se nechat vytáhnout. Mezitím co jsme si "hráli v bahně" se připravovaly steaky a kýta a my po 4 hodinách ježdění dorazili zpět na místo tábora. A rozjela se oslava - pilo se a jedlo, večer se otáčelo i selátko a padlo druhé štěňátko :-) - tedy piva.

Co říci závěrem, snad jen to, že děkuji všem, co s námi přišli oslavit naše výročí a těším se, že se sejdeme na dalších offroadových akcí, které budeme pořádat !

2007 říjen - Transylvánie
Říjnové počasí se sněhem a deštěm nám dalo zabrat, ale nakonec jsme jeho nepřízeň zvládli, a vyzkoušeli i jízdu na sněhu a blátě, prostě podzimní offroad.


2008

2008 únor - Transylvánie pro ATV a sněžné skútry
Na první letošní výpravy jsme vyrazili již po třetí do Stana de Vale. Jelo 10 ATV s pásy a 5 sněžných skútrů. Ráno jsme se probudili do azurového dne, venku přes metr sněhu s popraškem prašanu. Jen ta teplota -20°C : )

2008 duben - Maroko s Touaregem za dunami
Letos poprvé jsme vyrazili s Touareg Clubem v 8 vozech za Touaregy do Marocké pouště. Na písku jsme pochopili, proč se VW jménu právě po berberských kočovnících. Byl tam prostě jako doma.

2008 duben - Maroko
Již osmou sezónu vedla cesta českých offroďáků do Maroka. Tentokrát se dala dohromady jen čtyřčlenná skupinka, ale o to víc jsme si užili pohody.

2008 květen - Maroko s ATV
Již počtvrté jsme zavítali s šesti čtyřkolkami na duny Erg Chebbi a stejně jako jindy to byl zážitek, na který se nezapomíná. Poprvé jsme vyzkoušeli i nejsilnější stroj, tedy osmistovku Renegade X, a postihl nás X faktor.

2008 červen - Transylvánie
Jako každoročně jsme vyrazili na offroadovou klasiku do Rumunska a to v počtu 11 teréňáků tentokrát do Banátu, kde jsou české vesnice. V bukových lesích nás čekal opravdový offroad, včetně slaňování.

2008 červen - Sardinie
Na tento malebný středomořský ostrov jsme tentokrát vyrazili s Touareg Clubem a to v počtu čtyř vozů. Užili jsme si tu spoustu pohody, ale i offroad po místních horách.

2008 červenec - Transylvánie s ATV
Již tradičně jsme se vydali v počtu sedmi ATV do hor na severozápadě Rumunska. Opět to byla čtyřkolkářská pohoda, při níž jsme vyzkoušeli i současný hi-tech Can Am Renegade.

2008 srpen - Transylvánie s Touaregem za Drákulou
Oproti původnímu počtu deseti Touaregů nás dorazilo do Munti Vladeasu nakonec šest vozů. Terén byl náročný, neboť cesta vedla přímo po hřebenu, byla to offroadová pohoda. Nakonec jsme dojeli až k románovému hradu hraběte Drakuly.

2008 záři - Namibie
Naše první výprava do Namibie předčila všechna naše očekávání. Nejprve nádherné až 300 metrové duny, pak bush, kde se volně toulají lvi a sloni, kmeny Himbů. NP Etosha, kde máte možnost vidět všechna divoká zvířata u napajedel, delta řeky Okavango s hrochy, Botswana s NP Chobe a nakonec Victorie Falls. Když to shrnu prostě paráda.

2008 řijen - Namibie
Druhá výprava byla o to zajímavější, že jsme si vybírali podle toho co už jsme znali ty místa, která nám nejvíce učarovala a přidali i Skeleton Coast. Namibie je překrásná země plná divokých zvířat a příjemných lidí, kam se stojí za to vrátit.


2009

2009 únor - Transylvánie pro ATV a sněžné skútry
Další ze zimních výprav pro 6 ATV se uskutečnila na hřebenech pohoří Vladeasu. Přestože bylo v celé Evropě málo sněhu, tady jsme si opět užili i v prašanu.

2009 únor - Libye příprava trasy
Naše první cesta do Libye v počtu 5 teréňáků, nás přesvědčila o tom, že je zde spoustu zajímavých míst i dokonalá pustina, kde několik dní nenarazíte ne civilizaci.

2009 březen - Libye
S Touareg Clubem se 4 vozy jsme už jeli na jistou a vybrali jsme si to nejzajímavější, včetně přejezdu dunových polí a nádherného pohoří Akakus.

2009 duben - Maroko
Už po deváté vedla naše cesta napříč Marokem. Jelo nás 6 aut z toho dvě H2 a opět jsme si užili jak na dunách Erg Chebbi, tak v pouštích na jihu.

2009 červen - Transylvánie
Už tradičně jsme se vypravili na hřebeny Rumunských hor, tentokrát v počtu 9 teréňáků různorodé sestavy, od klasiky až po LR Disko 3. Opět to byla offroadová pohoda.

2009 červen - Transylvánie s ATV
Přestože byl začátek června, překvapil nás v prvních dnech sníh, chladné počasí provázelo celou naší výpravu 11 ATV po hřebenech na severozápadě.

2009 červen - Transylvánie s Touareg Clubem
Celkem 10 Touaregu přijelo zdolat nástrahy "cest" přes hřebeny hor, které při sjezdu často přecházejí v potoky. Opět se ukázalo, že tento vůz je plnohodnotný teréňák.

2009 červenec - Sardinie
Privátní výprava pro MM reality, byla jednou z nejpohotovější výprav po tomto středomořském ostrově. V počtu 8 vozů jsme si užili jak na plážích, tak na cestičkách v horách.

2009 srpen - Transylvánie
Výpravy do Transylvánských Alp na jihu se nakonec zúčastnily jen 2 vozy poslední model H2 a stařičký Defender. Překvapením pro všechny, bylo osobní setkání s medvědem na vzdálenost 5 m, ale byl klidnější než my.

2009 srpen - Transylvánie
Výpravě 5 vozů náročným terénem s přejezdem hřebenu Tibles kralovalo Porsche Cayenne, které vybavené navijákem pomáhalo ostatním vozů tam, kam se nedostali. Parta z MM realit, opět ukázala, že je pohodovým teamem.

2009 září - Austrálie
Naší třetí výpravy napříč Austrálii se zúčastnili díky krizi jen čtyři posádky, tato cesta pohodové party českých offrouďáků přinesla všem mnoho nezapomenutelných zážitků.

2009 září - Namibie - 100. expedice
Jubilejní stá výprava zavedla skupinu 5 vozů do obrovských dun, savany plné divoké zvěře i hor překrásné přírody Namibie.

Připravili jsme pro Vás již 100 expedic - výprav a čtrnáctá sezóna pro rok 2010 nabízí možnost výběru vlastního termínu i jedné z 11 typů expedice, které nabízíme. Nebo účast na výpravě v již vypsaném termínu do dané destinace. Více najdete na nové webu www.offroadguide.cz.


2010

2010 únor - Transylvánie pro ATV a sněžné skútry
Stejně jako u nás předvedla letošní zima své vrtochy i v Rumunsku. Ve městech, kde běžně sníh není ho bylo spoustu a na horách, bylo místo několika metrů, jen několik desítek centimetrů sněhu. "Prostě tento způsob zimy se mi zdá podivný". I tak jsme si to s první i druhou partou na pásovcích užili.

2010 květen - Transylvánie
Tentokrát jsme se vypravili na hřebeny Rumunských hor už v květnu, k počtu 9 teréňáků různorodé sestavy, přidalo se jěště 6 Jeepů od Jeep Adventure.Bylo nás tedy celkem 15 vozů.

2010 červen - Transylvánie s ATV I.
Začátek června, byl tentokrát v oblasti Baia Mare ve znamení deště, chladné počasí provázelo celou naší výpravu 9 ATV po hřebenech na severozápadě.

2010 červen - Transylvánie s ATV II.
Naopak o týden pozdě ve Stana de Vale, nás překvapilo příjrmné letní počasí, celou naší výpravu 8 ATV provázela čtyřkolkářská pohoda.

2010 červenec - Island s Touareg Clubem
Tentokrát našlo odvahu k výpravě na tajuplný ostrov pouze 5 posádek vozů Touareg. Užili jsem si pohodu, přestože nám počasí moc nepřálo - bylo prostě Islandské.

2010 srpen - Transylvánie s ATV III.
Tato výprava byla přípravou pro první ročník ATV Romanie a měla za úkol trasování.

2010 srpen - Staré vojenské cesty ALPY I. - Itálie/Francie (Touareg Club)
První výprava do Ligurských Alp v 9 vozích Touareg se víc něž povedla, byla dobrá parta i počasí. Určite ji zařadíme do kalendáře výprav pro rok 2011.

2010 srpen - Staré vojenské cesty ALPY II. - Itálie/Francie (Touareg Club)
V druhé vypravě se sešlo 8 vozů Touareg , počasí nám přo snad ještě víc, užili jsme si přejezdy ve výšce až 2.800m, s nádhernými výhledy.

2010 září - Transylvánie - Drákula se vrací
Koncem srpna jsme se s Danem Hůlkou ve 3 vozech Jeep Adventure vydali na hrad, kde vládl Jan Tepeš - obávaný Dracula. Jak říkal Dan - byla to paráda...

2010 září - Transylvánie
V počtu 9 vozů z toho 6 Touaregů, Defender, Patrol a Rubicon jsme vyrazili na jih do Transylvánských Alp. Přesto, že už byl už sníh, počasí nám přálo.

2010 září - Maroko s ATV
V polovině září jsme vyrazili v sestavě 2x Toyota Tundra a 10 ATV do dun Erg Chebbi v Maroku, byl to zas 100% adrenalinový zážitek.

2010 říjen/listopad - Namibie
Na letošní Namibii jsme se sešli jen v 8 lidech, o to více jsme si vychutnali klid a pohodu, která tady na Vás dýchne.

Od roku 1997 jsme pro Vás připravili již 112 expedic - výprav. Patnáctá sezóna pro rok 2011 nabízí možnost jak účasti na výpravě v již vypsaném termínu do dané destinace, tak možnost výběru vlastního termínu i jedné z 13 typů expedic, které nabízíme. Více najdete na nové webu www.offroadguide.eu.


2011

2011 únor - Transylvánie pro ATV a sněžné skútry
Stejně jako loni i letos, předvedla zima své vrtochy a na hřebenech byl sníh v desítkách centimetrů, přesto jsme si užilá na pásovcích i skútrech, krásný slunný týden v sedle. Bylo nás 6 skútrů a 3 ATV s pásy.

2011 červen - Transylvánie s ATV I.
Netradičně začátkem května jsem vyrazili do dáli…. - jak říká Fanánek tomu, když vyrazíme na hřebeny Rumunských hor a v počtu 9 čtyřkolkářů jsme si to užili.

2011 květen - Transylvánie
Koncem května jsme se vypravili na hřebeny Rumunských hor, v počtu 10 teréňáků různorodé sestavy, jsme tentokrát vyrazili na Maramureš, tedy hřebeny, kde je hranice s Ukrajinou.

2011 červen - Transylvánie Touareg Club
Začátkem června jsme se vypravili zatím v největším poštu 14 aut, 13 Touaregů 1 jeden doprovodný VW Amarok do Transylvánských Alp na jih, ale tam nám počasí nepřálo a půlce týdne ,jsme se přesunuli na sever.

2011 červen - Transylvánie s ATV II.
Rovněž v rekordním počtu ATV různých značek, jsme se letos sešli v pohoří Vladeasu,kde jsme si užili super čtyřkolkářský týden.

2011 červen - Transylvánie s ATV III.
I druhý týden jsme si na hřebenech s pohodovou partou 8 čtyřkolků užili,bylo méně pádů a víc ježdění…

2011 červenec - Sardinie Touareg Club
V počtu 7 vozů jsme si užili pohodový relax na tomto malebném ostrově, koupaní v smaragdové mořské vodě, jsme proložili výlety po horách, prostě paráda.

2011 čevenec - Transylvánie Touareg Club II.
V počtu 5 Touaregů, jsme vyrazili do pohoří Vladeasu a užili si fajn prázdninová offroad v horách.

2011 červenec - Staré vojenské cesty ALPY I. - Itálie/Francie (Touareg Club)
Již druhým rokem jsme se vydali do Ligurských Alp, tentokrát v počtu 6 Touaregů a jednoho VW Maroka,počasí nám moc nepřálo, ale přesto úzké cestičky po hřebenech všechny nadchli.

2011 srpen - Staré vojenské cesty ALPY II. - Itálie/Francie
Při druhé výpravě se sešlo 9 vozů různých značek ze staré party offrouďáku , počasí nám přálo a tak jsme si užili pohodový týden s přejezdy hor ve výšce až 2.800m, s nádhernými výhledy.

2011 srpen - Transylvánie IV.
Poprvé jsme pořádali akci pro čtyřkolkáře, kteří í chtěli vzít své drahé polovičky. Protože se tedy jezdilo v double, přizpůsobila se lehce trasa a tempo a byla to pohoda jako obvykle.

2011 říjen/listopad - Namibie
Letos se sešla na výpravě po Namibii stará parta offrouďáků, dokonce někteří účastníci už podruhé. Jeli jsme novou trasu, která se osvědčila, tak ji zařadíme na příští rok.


2012

2012 únor - Transylvánie pro ATV a sněžné skútry
Letos konečně po dvou letech byla zase ta správná "Ladovská" zima, užili jsme si v horách několik víkendových akcí a jeden týden v počtu 6 čtyřkolek s pásy.

2012 květen - Transylvánie
Koncem května jsme se už tradičně vypravili na hřebeny Rumunských hor, v počtu 11 teréňáků různorodé sestavy, jsme tentokrát vyrazili na Vladeasu, provázeli nás závady a špatné počasí, ale zažili jsme pěkný offroad.

2012 červen - Transylvánie Touareg Club - Tibles
Začátkem června se Touareg Club vydal v 7 vozech pokořit offroadovou Mekku. Trasu přes Tibles (i když tomu nikdo nevěřil) auta zvládla i přestože nám nepřálo počasí.

2012 červen - Transylvánie s ATV I.
Poprvé se nás sešlo v pohoří Vladeasa 7 ATV a 5 Endur. Bylo chladno, občas i déšť, ale i tak jsme si to užili.

2012 červen - Transylvánie s ATV II.
V počtu 9 ATV různých značek, jsme se letos sešli v hotelu Drákula, kde jsme si užili náročný čtyřkolkářský týden.

2012 červenec - Staré vojenské cesty ALPY Itálie/Francie
Již třetím rokem jsme se vydali do Ligurských Alp, tentokrát v počtu 6 teréňáků, počasí nám přálo, užili jsme si nádherné výhledy po úzkých cestičkách klikatících se po hřebenech.

2012 srpen - Transylvánie Touareg Club II.
S Tuaregy v počtu 11 vozů jsme vyrazili do pohoří Banát navštívit české vesničky a jejich obyvatele.

2012 srpen - Transylvánie ATV III.
Poprvé jsme pořádali akci pro buggy side by side a musím říct, že čtyřkolkám úspěšně sekundovaly.

2012 září-říjen - Austrálie
Naší čtvrté výpravy napříč Austrálii se zúčastnilo 5 posádek, naše stopy vedly z jihozápadu (Perth) až na severovýchod (Cape York) a to převážně prašných cestách, mnohdy i s brody. Byl to nový a nezapomenutelný zážitek.

2012 říjen/listopad - Namibie
Letos jsme poprvé organizovali výpravu pro největší českou outdorovou cestovku. CK ADVENTURA přivezla 13 osob a my v 6 vozech vyrazili vstříc dobrodružství. Klienti byli spokojeni, proto i v roce 2013 budeme pořádat výpravu v několika termínech.


 
Pod znakem Off Road Expeditions od roku 1997, kdy Jirka Chramosil vedl první výpravy, zorganizoval a vedl desítky offroadových expedic do nejrůznějších zemí. Za 20 let to bylo 200 offroadových výprav (viz články OFF ROAD), kterých se zúčastnilo 2434 osob v 1254 teréňácích, ale i s ATV, SSV nebo na sněžných skútrech.
Výpravy vedly do různých destinací - Transylvánie, Sardinie a Korsika, do Alpské řeky Tagliamento, Ligurských Alp, Island, Norsko, Finsko, Maroko, Libye, Tunis, Mauretánie, Senegal, Guinea Bisau, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Mosambik, Kuba a čtyřikrát napříč Austrálií. Od roku 2013 žil na jihu Afriky v Namibii, kde organizoval především výpravy po jihu Afriky (Namibia, Botswana, Zimbabwe) a připravil expedice do Angoly, Mosambiku. Po návratu z Afriky konce roku 2014, se opět věnuje výpravám a expedicím s terénními vozy, v Evropě a především v Africe, Austrálii a Severní a Jižní Americe.

I pro letošní sezonu jsme pro Vás připravili řadu zajímavých offroad výprav, určitě si vyberete na webech www.offroadguide.eu nebo www.namibia-experience.com.
Kontakt: jirka.ch@offroadguide.eu, tel.: +420 602 299 299.
 


 

Stále pokračuji, jen jsem se v roce 2013 rozhodl odstěhovat do Namibie, která mi přirostla k srdci. Bohužel sen je jen sen a po probuzení jsem se koncem roku 2014 vrátil zpět.

Pokračuji v realizaci výprav a expedic pro terénní vozy, ATV čtyřkolky, SSV buggy i sněžné skútry.

Info i foto expedic, které proběhly po roce 2013, najdete na https://www.facebook.com/Offroadguide.eu/.

Samozřejmě, že přibyly i nové destinace jako Mozabik, Botswana, Mongolsko nebo Moab / UTAH. Vše najdete na http://www.offroadguide.eu.

Rok 2022 byl pro mě velkým výročím, neboť od roku 1997, kdy jsem realizoval první expedici, je to už přes 25 let, co Vás provázím cestou necestou...

Jirka Chramosil
"Náčelník“
Off Road Guide / Průvodce

Kudy já jel by někdo těžko šel

 


Srazy příznivců

Mimo sezónu, od října do března, pořádáme jednou měsíčně srazy příznivců Off Roadu.


Testy terénních vozů

Když nejsme zrovna mimo republiku, snažíme se testovat zajímavé teréňáky.Co všechno offroady vydrží...


Naše klubovny

Postupně se vzmáhá i naše klubovna.

1998 - první stálá klubovna byla v prodejně Land Roveru

1999 - první vlastní srub i s vlastní dráhou

2000-2001 - klubovna v prodejně terénní legendy v Hummer Centru.

2002 - klubovna v areálu Off Road Point.

2003 - opět jsme se vrátili na Hummer Centrum.

© 2024 Off Road Guide s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.